Sõida ja pildista


"Sinu ratas ... "


Avaleht | Mis see on? | Mängud | Kõik ülesanded | Edetabel

Mis see on?

Nagu nimigi ütleb, on tegemist sõitmise ja pildistamise mänguga. Ülesanneteks on lihtlaused, lahenduseks lausele vastav foto. Portaali kasutamiseks läheb sul vaja GeoApe'i keskkonna kasutajakontot. Kui sul seda veel ei ole, saad end tasuta registreerida või siseneda portaali läbi Facebooki.

Kuidas mäng käib?

Portaali sisenedes on igal mängijal õigus luua 5 ülesannet. Ülesandeks on lihtlause, millele teised mängijad saavad hakata piltide näol lahendusi pakkuma.
Mängu näide: Püstitatud on ülesanne "Sinu ratas garaažis". Sinu ülesanne on teha oma rattast pilt selliselt, et oleks see oleks arusaadavalt garaažis, ning postitada see lahendusena ülesande juurde. Preemiaks saad sa võimaluse luua üks uus ülesanne ning punkte vastavalt sellele, mitmes vastaja sa olid.
Et teiste motivatsiooni tõsta ning mängus rohkem punkte teenida, on ülesannet püstitades võimalik kaasa panna ka omapoolne lahendus. Iga ülesande lahendamine annab mängijale teatud hulga punkte ning annab võimaluse luua üks uus ülesanne. Ülesandeid lahendades teenitud punktidest moodustub üldine edetabel, mis näitab jooksvalt kõikide mängijate seisu.
Kui käimas on mõni mäng, on ülesandeid võimalik lisada ka kindlale mängule. Mängudest saab täpsemalt lugeda alamlehel "Mängud". Mängu valimine ei ole kohustuslik - ülesandeid saab luua ka ilma mängu valimata.

Vastuse saatmine

Vastuse saatmiseks on kaks moodust: laadida fotoaparaadist pilt arvutisse ning seejärel MotoFoto keskkonda või teha klõps oma mobiiltelefoniga ning laadida see kohe pärast pildistamist läbi telefoni mobiiltelefonide jaoks mugandatud MotoFoto keskkonda. Aadress on mõlemal juhul sama: http://motofoto.geoape.com.

Punktide saamine

Punkte on võimalik saada nii ülesande loomise kui lahendamise eest.

Ülesande loomise eest saadav punktide hulk oleneb ülesande keerukusest ning sellest, kas ülesande autor ise on ülesande lahendanud. Iga loodud ülesanne on väärt 6 punkti, millele lisandub boonus keerukuse eest (1-4 punkti). Kui ülesande looja on ka ise ülesande lahendanud ehk pildi lisanud, korrutatakse boonuspunktid kahega, seega kokku on võimalik mängu loomise eest teenida kuni 14 punkti.
NB! Ülesande loomise eest antakse punkte alles siis, kui esimene lahendus on postitatud!

Ülesande lahendamise eest jagatakse punkte lahendamise kiiruse järgi. Mängu väärtus sõltub selle keerukusest, mängud on väärt 15-30 punkti. Ülesande esimesena lahendanu saab maksimumpunktid, teine koht 5 punkti vähem, kolmas koht sellest veel 3 punkti vähem, iga järgneva lahendaja punktisumma väheneb 1 punkti haaval. Mängu eest saadav punktisumma ei lange alla 1 punkti.
Näide: 25punktise mängu eest jagunevad punktid järgmiselt:
1. koht 25 punkti, 2. koht 20 punkti, 3. koht 17 punkti, 4. koht 16 punkti .. 20 koht 1. punkt.
© GeoApe.com 2009
eleherronen.com GeoApe.com